• RSS ile takip et

Hangi eylem api?

Ağu 2, 2013 by     Henüz yorum yapılmadı    Bu kategorinin altına gönderildi:: Genel

Doktor teşhisi koydu
“Emin olamam ama
belki de derdinizin dermanı, onun kaynağında.
İstiridye cinsel gücü artırır derler
Oğlunuzu yerseniz, az gelir size saatler!”

Sabah kafasında beton çiviler olan abi aradı, akılsız makılsız eşsiz bir aygıt bir nevi iletişim kanalını oluşturdu. “Zamanına ziynet olan akıl fukaralığını bırakacaksın,” dedi. “Tamam,” dedim. Ekledi:

“Bak, önce bana “Abi” diyeceksin! Sürece odaklan, kafan nasıl basıyorsa buna artık. Nasıl geldiysen öyle gidersin. Getirildiğin gibi gönderilirsin, takaslara gelirsin falan falan işte. Sonra, vay efendim olacaktı, oldu, öyle olması gerekiyordu zımbırtılarına girme.”

Telefonda konuşan biri gibi değil mübarek, mahalle kahvesinde kapıyı en geniş açıdan gören yeşil kadife örtülü masaya oturan bir “abi” işvesiyle, geniş omuzlarıyla masaya on tonluk beton şiddetinde baskı yaparcasına, masayı inletircesine söyledi bunları. Kulaklarım inlemedi değil, sıkıntılı iş.

“Abiler işve yapmaz be api,” dedim. “Kurcalama, sen öyle hissediyorsun, kafanda yarattığın dünyayı bana üfleme!” dedi. Yine ekledi:

“İki eylem arasındaki benzerliği gördün mü?”

“Hangi eylem api?”

“Anlamadın mı?”

“Duyduklarımı algılamakta biraz sorun yaşıyorum, yazılanları ise üç çeyreklik zaman diliminde algılıyorum. Haliyle o da sorunlu.”

“Anlamazdan gel o zaman.”

“Anlamadım zaten.”

“Masanın üzerine bir tüp sodyum klorit bıraktım, sabah evden çıkarken alırsın” demişti. Aldım, iki tur yüzümü yıkadım, katık yapıp bir de dişleri gıcır gıcır yaptım, parlattım. Fayansların üzerine bir kağıt düştü, üzerinde bir not: “Takas yapmışlar, kafaları karıştırmışsın, senin yüzünden.”

“Tamam api.”

Yorum yap

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>