• RSS ile takip et

yıldızlar mı geçmiş?

Eyl 13, 2010 by     Henüz yorum yapılmadı    Bu kategorinin altına gönderildi:: basketbol

Bugün haber içerikli pek çok internet sitesinde “yıldızlar geçidi” başlığını atıp altına artiz fotoları koymuşlar. Onlardan bazılarını aldım.

Hepsi de fiyaskoydu. 1. ve 3. fotoda “support your team” yazan FIBA reklamına göz kırpmışlar. Hani tamam bu bir fiyasko taraftarın bu kadar suskun olmasına ne demeli? Kaldı ki maça gelenlerin çoğu Wimbledon seyircisi teyzeler ve amcalar. Dünya Basketbol Şampiyonası finali olmuş da gitmedik mi diyelimciler. Ankara seyircisi İstanbul seyircisinden her şekilde daha iyiydi. Bir de salonlara futbol seyircisi gelmesin, basketbol seyircisi gelsin diyenler yok mu. Basketbol seyircisi mi? Nasıl bir şey o? İşte yıldızlar geçidi. Ön sıralarda artizler-futbolcular, onun arka sırasında karaborsa olsun olmasın sadece final izlemek için gelen Wimbledon seyircisi. Yaptıkları tek ortak şey maçın son 1-2 dakikasında ayağa kalkıp basketbolcuları alkışlamak ki zaten o da basketbol izleyicisi için farz kılınan bir şey. Duyduğumuz o Gençlik Marşı da bizim kulağımıza gelen kadar sesli değildi. Yayıncının tribün sesini biraz açması bize tüm salon inliyor Gençlik Marşı ile izlenimi verdi.

Basketbolcuları tebrik etmek gerekiyor. Sırbistan takımı savunmayı ayakları ile çok iyi yapmıştı. Fakat bu ABD takımı hem ayağını hem de elini hızlıca kullanıyor. İçeriye az girsek direk oyuncularımızın koluna baltayı indirip faul yapıyorlar. Ki zaten biz kaçırıyoruz, onların da her attığı giriyor.

Maçın ilk devresinde oyuncularımızda moral bozgununa yol açan İspanyol hakemi de unutmuyoruz.

Yorum yap

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>