• RSS ile takip et

Küçük insan fotoğrafları

Tem 14, 2011 by     1 Yorum    Bu kategorinin altına gönderildi:: fotoğraf

Mikroskopla çekilmiş fotoğraflara bakınırken buldum Oscar Ciutat‘ı. Kendisi bu fotoğrafları mikroskopla çekmemiş tabi ama hallice yaratıcılık göstermiş. Barcelonalı fotoğrafçının çektiği diğer fotoğraflar da aşağıdakiler gibi güzel.

# Ciutat’ın “hediye” adıyla sunduğu fotoğrafta gördüğümüz hediye öyle bir şey içeriyor olmalı ki güvenlik görevlileri kendileri gibi güvenlik şeridi çektikleri bu yerin çevresinde kuş uçurmuyorlar. Oysa uçan bir kuş onların fotoğrafını ancak bu kadar net çekebilir.

# Burada ise Orwell’in 1984’ü üzerinde oturan bir adamın kitap okuduğunu görüyoruz. 1984 okuyordur belki de. Kitabın hemen başından bir alıntı ile yaprak üzerindeki adamın başından ayaklarına doğru bir masaj yapabiliriz: “The black-moustachio’d face gazed down from every commanding corner. There was one on the house-front immediately opposite. BIG BROTHER IS WATCHING YOU, the caption said, while the dark eyes looked deep into Winston’s own.”

# “Gazete” adlı diğer fotoğrafta ise klavye tuşları üzerindeki amcacığı görüyoruz. Sansür’den otosansüre giden ve bu tuşlara basanları soluksuz bırakan (bırakacak olan) “tuşçulara” gelsin.

# Hâlâ görme problemi yaşayanlara gözlük ve “cam temizlikçisi” veriyorum.

# Öncelikle insanlara uyuşturulmak maksadıyla içinde güzellikler barındıran kekler veriyoruz, ardından da kekleri midesine indirenleri “temizlikçi” vasıtasıyla  temizliyoruz.

# Bu da “kahvaltı” tadında bir altın vuruş. Kahveye yasla. Uyan, irkil, diril işte. Bir şey yap.

* Fotoğrafların üzerinde yapacağınız bir tık sizi alıp götürebilir.

1 Yorum + Yorum ekle

  • resimlerin üzerinde tıkladığımızda açılan şarkılar güzel olmuş,yakışmış. sen bu işi biliyorsun hoca. takipçinim.

Yorum yap

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>