• RSS ile takip et

Mahallenin yüksek ses şiddetli abileri/ablaları

Ağu 15, 2010 by     1 Yorum    Bu kategorinin altına gönderildi:: TV

Aşağıda görselleri bulunan üç TV programının 2’si hafta içi, 1’i de hafta sonu yayınlanıyor ve üçünün de ortak özelliği programı senli benli yapmaları. Senli benli program yapmak son dönemde yaygın ve farklı geliyor olabilir fakat konuları aynı bu programların. Haberleri ve güncel popüler olayları sabah saatlerinde izleyicileri ile buluşturuyorlar.

İrfan Değirmenci‘nin hazırladığı Günaydın adlı program önceleri FOX TV’de idi. Olay tuttu. Tutunca da büyük kanala geçmek farz oldu. Transfer oldu program sunucusu Kanal D’ye. Sabah ratingi peşinde olan programlar zincirini başlatan programın sunucusudur.

Fatih Portakal da bir radyodan TV’ye transfer olanlardan. İrfan Değirmenci’den boşalan koltuğa getirildi. Kanalın pek bir rating kaybettiği yok belki daha da artmıştır izlenme oranları. Gelen e-posta sayısı, of.

Aynı tarz programların sonuncusu ve hafta sonu yayında olanı da TV spikerliğinden talk show sunuculuğuna, oradan da tekrar TV spikerliğine geçiş yapan Seda Akgül‘ün sunduğu Erken Baskı adlı program. Şu an rastladım programa ve ablamız yarım saat içerisinde biri e-posta atan bir kişiye, diğeri de hayvanat bahçesi yöneticilerine olmak üzere iki kez fırça attı. Hayvanat bahçesinde yolsuzluk yapıldığı hakkındaki bir haberde;

– Hayvanat bahçesinde de yolsuzluk yapıyorlar ya, bravo!

 

Bu programların hepsinin de ses şiddeti çok yüksek. Dayanılmaz geliyor sabah sabah. İlk program mahallenin elini omzuna atıp dert dinleyen biraderi, ikincisi mahallenin abisi, üçüncüsü de mahallenin ablası. Hepsinin de stüdyoda kankileri var. Bir haber okunduğunda yan masadaki kankilerine şaşkınlıklarını ve öfkelerini belirtiyorlar.

Benzer durumu Okan Bayülgen, Kanal-i-zasyon adlı filminde ele almıştı. Bir TV kanalının camlarını düzenli olarak silen sade vatandaşın TV izleme alışkanlıklarını TV misyonu haline getiren çakal TV yöneticisi ve o sade vatandaşın bu süreçte yaşadıklarını ele alıyordu film. Sade vatandaş öyle programlar öneriyordu ki Ahmet Çakar programda yarışmacısını dövüyor, BBG tarzı bir programda yarışmacılar hayvanım olur musun? sorularına yanıt arıyor ve Haydar Dümen TV ekranlarından inmiyordu. Bu üç programın da bir sonraki evrim aşaması Kanalizasyon filminde ele alınan durumlar gibi olacak, kesindir.

Hatta bu programların biraz ilerlemiş versiyonu olup içerik ve yayın saati bakımından farklılık gösteren bir program vereyim. Müthiştir. Rüyanız hayorlsun teyze. Okan Bayülgen bu teyzeyi canlı yayında koltuk altına hapşurması gerekçesiyle epey bir eleştirmişti geçen sezonki programı boyunca. Yaşasın rahat programlar.

1 Yorum + Yorum ekle

Yorum yap

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>